سوالات متداول کاربران سایت روکوب

سوالات متداول کاربران

سوالاتی که زیاد پرسیده میشود

این سایت چه خدماتی به من میدهد​؟

میان همه شما عزیزان، دوستانی حضور دارند که در زمینه صنعت مبلمان و سایر صنایع دکوراتیو، تخصص و مهارت دارند..
این دوستان عضو سایت ما هستند و با توجه به اینکه این سایت نیاز بسیاری از این عزیزان را برطرف میکند، روز بروز بر تعدادشان افزوده میشود.

دراین سایت به هر شخصی که در زمینه صنعت مبل و دکوراتیو مهارت داشته باشد، دکوراتور میگوییم.

هر کاربر دکوراتور، یک پروفایل حرفه ای دارد که در آن، ویژگی هایی همچون: نوع مهارت، سوابق کاری، رزومه شخصی،تعدادی نمونه کار،و یک ویدیوی کوتاه معرفی از خود یا برند خود، درآن ثبت میکند.
اینجا دنیای صنعتگران دکوراتیو است. دنیای رویه کوب ها، نجارها و کلافسازها، رنگ کارها و پلی استرکارها، رزین کارها وکلیه دکوراتورها در صنعت دکوراتیو..
ما در این سایت فضایی محیا کرده ایم که کارفرمایان بتوانند بصورت آنلاین هزینه تعمیر یا خرید مبلمان، سرویس چوب و سایر پروژه های دکوراتیو راتوسط این دکوراتورها برآورد کنند.
کارفرما با ثبت یک پروژه، آنچه نیاز دارد را ثبت وتصاویر و ویدیوی پروژه را ارسال میکند سپس پیشنهادهایی از دکوراتورها دریافت میکند، میتواند ازطریق پیام خصوصی با آنها بصورت جدا درارتباط باشد و سوالات خود را از آنها بپرسد و پس از بررسی پروفایل دکوراتورها و سابقه کار و سایر موارد، یکی دکوراتور را انتخاب و درصورت نیاز، پروژه خود را برون سپاری میکند. برای راهنمایی بیشتر راهنمای ثبت پروژه را ببینید.

چگونه باید از خدمات این سایت استفاده کنم؟

پس از آنکه متوجه شدید ما چه کاری انجام میدهیم، برای استفاده از خدمات سایت درابتدا باید پروفایل خود را با توجه به قوانین و مقررات سایت کامل کنید. همه مشخصات را دقیق ثبت کنید تا خدمات مناسب و بهتری از ما دریافت کنید.
یک تصویر مناسب برای پروفایل خود انتخاب کنید، یک ویدیوی مناسب که بیانگر شما و تخصص و خدماتتان باشد. توصیه میکنیم پس از اینکه ثبت نام کردید حتما راهنمای  چگونه یک پروفایل حرفه ای بسازیم را ببینید و بعد پروفایل خود را ویرایش کنید.
پس از ثبت نام میتوانید از خدمات سایت استفاده کنید و بر روی پروژه های موجود در سایت ، پیشنهاد قیمت بدهید و با کارفرمایان در ارتباط باشید، کسب درآمد آنلاین خود را شروع کنید و نیازهای خود را براحتی برآورده کنید.

من ایمیل ندارم. آیا داشتن ایمیل لازمه؟

به زبان ساده باید بگیم که ایمیل یه چیزی مثل تلگرام هست که توسط اون، سایتها اطلاعات مهم کاربری یا خبرنامه هاشون رو برای شما میفرستن. همچنین میتونین از طریق جیمیل با دوستاتون در ارتباط متنی صوتی و تصویری باشید.

به شما توصیه میکنیم اگه جمیل ندارید، حتما یک جمیل واسه خودتون درست کنید، ما سعی میکنیم آموزش ساخت جیمیل رو برای شما عزیزان آماده کنیم.
نه تنها برای سایت توپ لوپ، بلکه برای ورود و استفاده از خدمات هر سایتی به جمیل نیاز هست.
معمولا خدمات سایتها به اکانت جمیل شما ارسال میشود. مثلا ما علاوه براینکه اطلاعات پروژه مورد نظر شما را در صفحه نمایش میدهیم، آنها را درصورت تمایل شما، برای شما به جمیلتان ارسال میشود، یا اعلام رسید پرداخت های بانکی از طریق ایمیل به اطلاع شما میرسد.
جمیل همچنین برای مواردی مثل: فراموشی رمز عبور سایتها، مورد نیاز شماست. جمیل پل ارتباطی شما با هرسایت یا هر شخصی در فضای مجازیست.
جیمیل متعلق به سایت گوگل هست .

آیا تایید شماره موبایل لازم است؟

ما برای خدمات بهتر به شما، سیستم ارسال پیامک رو در سایت ایجاد کردیم تا از طریق آن بتوانیم اطلاعات لازم و مورد نیاز شما رو به نظر شما برسانیم.
اطلاعاتی همچون:
بررسی پرداخت
ارسال اطلاعیه های پیامهای کارفرما و دکوراتور در میز کار
پیامکهای تایید پرداخت
قبول پیشنهاد دکوراتور توسط کارفرما
اطلاعیه اعلام پایان پروژه
اطلاعیه ثبت رتبه و نظر به دکوراتور و کارفرما
اعلام پروؤه های جدید به دکوراتورها
اعلام تخفیفات درطول سال

توجه: ارسال یا عدم ارسال پیامک با توجه به شرایط و زمانهای مختلف تغییر خواهد کرد یا درصورت نیاز پیامک های ضروری دیگری به این فهرست اضافه خواهد شد.
امیدواریم تا بتوانیم کیفیت خدماتمان را روز بروز بهتر و مطابق سلیقه شما به شما تقدنم کنیم.

قسمت تایید مدارک در پروفایل چه کمکی به دکوراتورها میکند؟

قسمت تایید مدارک که موجود در پروفایل دکوراتورها هست، در آغاز بصورت موقت دلخواه میباشد ولی برای استفاده دایم از سایت، این مدارک باید ارسال و توسط مدیر سایت. تایید شود.
تایید این مدارک به ما کمک میکند که از وجود شخصیت حقیقی شما اطمینان پیدا کنیم و کاربرانی با اسامی دروغین و متقلب را شناسایی و ازسیستم حذف کنیم تا یک فضای رقابتی سالم را برای کسب درآمد و قبول پروژه، میزبانی و هدایت کنیم.
تصاویر مدارکی که ارسال میکنید برای نشان دادن و ارسال به کسی استفاده نمیشود و اطلاعات فقط برای مدیر سایت قابل مشاهده است و چنانچه یک دکوراتور توسط یک کارفرما انتخاب شود، اطلاعات تماس و آدرس دکوراتور که در همین قسمت (تایید مدارک) ثبت و تایید شده، برای کارفرما ارسال میشود.
توجه!
شما با ثبت نام در سایت موافقت میکنید که درصورت انتخاب شما توسط یک کارفرما، اطلاعات تماس شما برای کارفرمای مورد نظر ارسال بشود.
این مشخصات پس از تایید مدیر، قابل تغییر نیستند بجز موارد تغییر شماره و آدرس.
هدف ما بالا بردن  هرچه بیشتر کیفیت خدمات سایت است.
تلاش میکنیم کاربرانی خالص و مورد تایید داشته باشیم تا کارفرمایان با اعتماد بیشتری پروژه خودشان را به دکوراتورها بسپارند.

دکوراتور به چه کسی گفته میشود؟

کاربران سایت ما دو دسته هستند:
کارفرمایان و دکوراتورها
ما در این سایت به تمامی صنعتگرانی که در تخصص های زیر مهارت کافی را دارند دکوراتور میگوییم:
مهارتهایی مثل رویه کوبی، نجاری، کلافسازی، رزینکاری، خدمات mdf، خدمات cnc،فروشندگی صنایع چوبی و دکوری، طراحان دکور و کلیه پروژه های دیزاین و طراحی و مهارتهای مربوط در دسته بندی .

کارفرما به چه کسی گفته میشود؟

همانطور که گفتیم کاربران سایت ما دو دسته هستند:

کارفرمایان و دکوراتورها

در این سایت به کلیه کاربرانی که در سایت ثبت نام کردند و تصمیم به ثبت یک پروژه خرید – تغمیر – تعویض – استخدام – و دعوت به همکاری میگیرند، کارفرما نامیده میشوند.
با ثبت نام در سایت و ثبت یک پروؤه میتوانید هر نیازی یا سوالی در مود پروژه خود دارید بپرسید تا دکوراتورها یا ما پاسختون رو بدهیم.

ممکن است شما یک دکوراتور باشید و بخواهید یک پروژه ایجاد کنید.. نگران نباشید شما میتوانید با مراجعه به پروفایل خودتان، و تغییر کلید تغیر نقش کاربری، این کلید را به سمت کارفرما بکشید و نقش کاربری خودتان را از دکوراتور به کارفرما تغیر دهید.

توجه!

تا زمانی که شما در نقش یک کارفرما هستید، نمیتوانید به پروژه های کارفرمایان دیگر قیمت پیشنهاد بدین همچنین در لیست دکوراتورها نیستید و کارفرمایان نمیتوانند شما را برای پروژه خودشان دعوت کنند.

برای پیشنهاد دادن به پروژه ها حتما باید این کلید را به سمت دکوراتور بکشید.

چه جور پروژه ای رو توی این سایت میتونم ثبت کنم؟

شما در زمینه های زیر میتوانید پروژه ثبت کنید تا دکوراتورها در شهرهای مختلف به شما پیشنهاد قیمت بدن:

 1. خرید مبل یا سرویس چوب
 2. تعمیر و تعویض رویه و رنگ مبل
 3. تغیر یا ترمیم رنگ سرویس چوب
 4. فروش مبل یا سرویس چوب نو یا کارکرده
 5. تعویض مبل یا سرویس چوب
 6. کلیه سفارشات ام دی اف مثل کابینت – کمد دیواری – طراحی دکور
 7. سفارش کاور مبل
 8. میز جلو مبلی چوبی و رزینی
 9. کلیه خدمات سی ان سی روی چوب
 10. دیزاین و طراحی فضای داخلی و خارجی
 11. استخدام نیرو بصورت موقت یا دائم: نیروی رویه کوب، کلافساز، نجار، خیاط، برشکار، رزین کار و مهارتهای وابسته..
 12. دعوت به همکاری از مشتریان و همکاران، در سایر شهرهای مختلف، جهت رشد کسب و کار شما.
 13.  

چرا عکس یا ویدیوی قسمت ثبت پروژه و یا پروفایل من تایید نشد؟

چنانچه عکسها یا ویدیوی ارسالی پروژه شما تایید نشود، بخاطر رعایت نکردن مسائل زیر است:

 1. هنگام گرفتن عکس یا ویدیو موبایل خود را بصورت افقی یا خوابیده بگیرید که عرض تصویر از ارتفاع پهن تر باشد.
 2. تصاویر یا ویدیوی شما باید از کیفیت لازم برخوردار باشد.
 3. تبلیغات یا اطلاعات تماس شما نباید در تصاویر وجود داشته باشد.
 4. در ویدیوهای ارسالی باید در نهایت رعایت ادب باشد و حاوی کلمات نا متعارف نباشد.
 5. صحبتهای شما نباید آسیبی به سایت و منافع سایت بزند همچنین به دیگران.
 6. ویدیوی شما از نظر زمان باید زیر ۱۵ ثانیه باشد در غیر اینصورت تایید نخواهد شد.

چطور میتونم برای پروژه های مورد نظرم پیشنهاد ارسال کنم؟

با ورود به صفحه مخصوص هر پروژه، کلیدی به نام ارسال پیشنهاد وجود دارد. شما در هر مهارتی درزمینه دکوراتیو، تخصص داشته باشید، پس از ثبت نام و تکمیل پروفایل خود، و تایید آن توسط مدیر، میتوانید روی پروژه های متناسب با انتخاب مهارت خود، پیشنهاد ارسال کنید.

کارفرما پس از دیدن پیشنهاد شما، سوالاتی را از شما میپرسد. محیطی با عنوان پیام خصوصی برای ارتباط شما با کارفرما درنظر گرفته شده، شما میتوانید با اخلاق خوب، برخورد خوب و پاسخ درست، به کارفرما، درصد انتخاب خود را توسط کارفرما بالا ببرید.

چطور میتونم برای پروژه مورد نظرم پیشنهاد دریافت کنم؟

برای اینکه بتوانید پیشنهاد قیمت خرید، تعمیر، یا خدماتی را در زمینه مبلمان و دکور را، از دکوراتورها دکور، دریافت کنید، باید ابتدا ثبت نام کنید و سپس آنچه نیاز دارید را درقسمت ثبت پروژه تعریف و ثبت کنید.

فرم ثبت پروژه بصورت اختصاصی برای کار مبلمان و خدمات دکوراتیو و دیزاین، طراحی شده و اغلب اطلاعات خواسته شده بصورت انتخابی میباشد.

پس از ثبت پروژه، منتظر دریافت پیشنهاد از طرف دکوراتورها، که عضو سایت ما هستند باشید.

میتوانید هر سوالی دارید از دکوراتورها بصورت جدا جدا و کاملا خصوصی بپرسید. تمام چت های خصوصی شما در صندوق پیام واقع در زیر منوی پروفایلتان موجود است.

واژه پرداخت نقدی درقسمت ثبت پروژه و قبول پیشنهاد چیست؟

هنگامیکه کارفرما یک پیشنهاد را قبول میکند، دو گزینه برای انتخاب پرداخت دارد که یکی از این دو گزینه، پرداخت نقدی هست.

با قبول پرداخت نقدی توسط کارفرما،وجه پروژه توسط کارفرما بصورت نقدی به دکوراتور پرداخت خواهد شد و ما فقط  اطلاعات تماس پیشنهاد دهنده قیمت به پروژه کارفرما را، برای کارفرما نمایش میدهیم و ارسال میکنیم (توسط ایمیل و پیامک) و درواقع ما فقط نقش یک معرف را داشته و کارفرما وجه را بصورت نقدی به دکوراتور منتخب خودش پرداخت میکند و هیچ میلغی نزد سایت سپرده گذاری نمیشود.

متاسفانه با انتخاب پرداخت نقدی سابقه پروژه در پروفایل هیچکدام از دوطرف ثبت نمیشود و دسترسی میز کار از کارفرما و دکوراتور گرفته میشود. همچنین امکان ثبت رتبه و نظر برای کارفرما و دکوراتور وجود ندارد. و هیچ مزایایی به هیچ کدام تعلق نمیگیرد در صورتیکه در پرداخت امن مزایای بیشماری وجود دارد.

واژه پرداخت امن درقسمت ثبت پروژه و قبول پیشنهاد چیست؟

کارفرما دو گزینه برای انتخاب دارد که یکی از این دو گزینه،پرداخت امن  هست.

در پرداخت امن، کارفرما با انتخاب و قبول پیشنهاد شما، ناچار است، کل مبلغ پروژه یا بخشی از آن را (طبق توافق با شما) به سیستم مالی سایت واریز کند. این مبلغ بصورت قفل شده، آماده واریز به حساب شما میباشد و به محض انجام کل یا بخشی از پروژه، (طبق توافق) کارفرما میتواند مبلغی از این پرداخت امن را برای شما آزاد کند و به محض آزادسازی پرداخت امن، مبلغ بصورت خودکار به حساب دکوراتور واریز میگردد.

این پرداخت های امن میتواند طی چند مرحله توسط کارفرما به سیستم مالی سایت واریز شود. همچنین طبق توافق میتواند طی چند مرحله به حساب دکوراتور واریز شود.

برای راهنمایی و درک بهتر راهنمای پرداخت امن را ببینید.

چرا و چطور شماره کارت اعتباری خودم را وارد کنم؟

شما برای استفاده از خدمات سایت و برای هرگونه پرداخت یا دریافت وجه در سایت باید اطلاعاتی مثل نام و نام خانوادگی مطابق با پروفایل، شماره حساب کارت و همچنین شماره ۱۶ رقمی کارت عابر بانک خودتان را ثبت نمایید.

توجه: کارت عابر بانک ثبت  شده باید متعلق به خودتان باشد. از ثبت شماره کارت اعضای خانواده خود بپرهیزید چون تایید نمیشود.

جهت ثبت اطلاعات شماره کارت عابر بانک، به زیر منوی پروفایلتان بروید و با انتخاب اعتبار من در پایین صفحه باز شده قسمت تسویه حساب اعتبار، اطلاعات حساب بانکی خود را با انتخاب گزینه بروزرسانی، وارد نمایید.

آیا میتوانم شماره کارت بانکی خودم را تغیر بدهم؟

بله، به شرط اینکه شماره کارت وارد شده به نام خودتان باشد، میتوانید از همین قسمت بروزرسانی نمایید.

چطور باید وجه اعتبار خودم را درخواست و دریافت کنم؟

درصورتیکه موجودی اعتبار شما در سایت بیشتر از ۱۰/۰۰۰ تومان باشد میتوانید از طریق فرم درخواست تسویه حساب درخواست بدهید تا در اولین فرصت ممکن و ظرف چند ساعت، این مبلغ به شماره کارتی که در اطلاعات حساب خودتان ثبت کرده اید واریز شود.

با توجه به اینکه جابجایی پول از طریق درگاه های بانکی بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت زمان میبرد، بنابراین از لحظه ای که کارفرما وجه پروژه را واریز میکند، ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد این مبلغ به دست ما میرسد.

بعد از گذشت این زمان، از لحظه ای که فرم درخواست تسویه حساب را ارسال میکنید، ظرف چند ساعت وجه مورد نظر به کارت شما واریز خواهد شد.

ما در تلاش هستیم که زمان ۴۸ ساعت را به ۲۴ ساعت و کوتاه ترین زمان ممکن برسانیم.

مبلغ پروسانت سایت از چه کسی دریافت میشود؟

ارائه خدمات به شما کاربران عزیزان، مستلزم هزینه هایی میباشد که در حال حاضر این مبلغ از طریق ثبت پروژه و کمیسیون پرداخت امن تامین میشود.

در حال حاضر مبلغ کمیسیون ۵ درصد ارزش کل پروژه میباشد که این مبلغ از اعتبار دکوراتور کسر میشود و باقیمانده بصورت خودکار به اعتبار دکوراتور اضافه میشود.

آیا در پرداختهای نقدی هم باید کمیسیون بدهم؟

خیر. ما فقط در پرداخت امن کمیسیون در یافت میکنیم چون درقبال دریافت این مبل خدمات و مزایایی را برای استفاده کنندگان از پرداخت امن در نظر گرفته ایم. با انتخاب پرداخت نقدی، کلیه دریافت و پرداختهای پروژه خارج از سایت و توسط دوطرف معامله انجام می پذیرد و سایت روکوب فقط بعنوان یک معرفی کننده است و تنها نفع سایت مبلغ حاصل از ثبت پروژه میباشد.

بیشتر خدمات ما رایگان است ولی در برخی موارد، برای گسترش فضای عملکرد سایت و تامین و نگهداری این فضا، مبالغی را با توافق خود کاربران دریافت میکنیم.

چه مبلغی برای معرفی کاربر به سایت دریافت میکنم؟

در حال حاضر این مبلغ ۲۰۰۰ تومان میباشد و با توجه به شرایط و موقعیت و زمانهای مختلف تغیر میکند.

با ثبت کد معرف در فرم ثبت نام کاربری که شما معرفی میکنید سیستم بصورت خودکار این مبلغ را به اعتبار شما،اضافه خواهد کرد.

برای دیدن لیست پورسانتهای خودتان به قسمت همکاری در فروش، در زیرمنوی پروفایلتان بروید و لیست پورسانتها را انتخاب نمایید.

چرا اطلاعیه های سایت برایم ایمیل نمیشود؟

در اولین قدم باید مطمئن شوید که ایمیل یا جیمیل خود را صحیح وارد کرده اید.

در مرحله دوم در قسمت ویرایش پروفایل گزینه ای وجود دارد با عنوان:

 • پروژه های که با مهارت های من مرتبط هستند برایم ایمیل کن

باید تیک این قسمت را بزنید.

در مرحله سوم مطمئن شوید که با همین ایمیل، در گوشی یا کامیوتر خودتون، لاگبن کرده اید و متصل شده اید.

چنانچه با رعایت این سه مرحله نتیجه ای نگرفتید، لطفا از طریق بخش تماس با ما، اعلام بفرمایید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند و در صورت امکان، مشکل را حل کنند.

آیا اعتبار حاصل از همکاری در فروش را میتوانم برداشت کنم؟

در حال حاضر از این اعتبار فقط برای ثبت پروژه در سایت میتوانید استفاده کنید ولی این قسمت بزودی تغیرات شگرفی خواهد کرد که قطعا باعث خوشحالی و رضایت شما کاربران عزیز خواهد شد.

منتظر خبرهای خوب باشید (:

آیا برای عضویت درسایت باید وجهی بپردازم؟

ثبت نام در سایت روکوب در حال حاضر رایگان میباشد. ولی در آینده ممکن است ثبت نام درقبال دریافت وجه انجام گیرد یا سطح دسترسی های مختلف با تعرفه های مختلف تعریف کنیم.

آیا میتوانم پروژه های شهرهای دیگر را قبول کنم؟

درصورتیکه انجام پروژه و نوع پروژه به گونه ای باشد که مقدور باشد یا با کارفرما توافق کنید، میتوانید این پروژه را انجام دهید.

اگر پروژه خرید، فروش یا تعویض باشد، با در نظر گرفتن هزینه حمل و باربری، انجام این نوع پروژه ها امکانپذیر است.

اگر پروژه خدماتی یا تعمیری باشد، و بصورت پرداخت امن پروژه ثبت و پرداخت شده باشد، باید کلیه توافقات خصوصا هزینه حمل و نقل و باربری، در میز کار ثبت شده باشد.